74LVCE1G32SE-7
Mfr.Part #
74LVCE1G32SE-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package/Case
Datasheet
74LVCE1G32SE-7
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT353
Stock
29957
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
10 µA
Features :
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.6ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package :
SOT-353
Voltage - Supply :
1.4V ~ 5.5V